Отборът на ДФК Орлета (Пазарджик) постигна победа при гостуването си над втория тим на Хебър в първенството на Регионалната група на Пазарджик за деца родени през 2006/2007 година. Възпитаниците на Валентин Карагьозов надвиха “зелените” с 2:1 на изкуствения терен на “Георги Бенковски”.

Още в седмата минута ДФК Орлета поведе в резултата. Николай Ташев засече с глава центриране от дясно и изведе “орлетата” напред за 1:0. В 20-та минута домакините организираха хубава контраатака и изравниха резултата, гола мотивира "сините" и те продължиха да владеят инициативата и стигнаха до ново попадение в 30-та минута. Петър Иванов изскочи зад отбраната на домакините и с премерен изстрел от 20 метра прати топката за втори път във вратата на “зелените”.

През второто полувреме „орлетата“ стигнаха до нов гол. След бързо изпълнение на фаул Васко Попов остана сам срещу вратаря на хебърци и отбеляза гол, който обаче не бе зачетен от съдията на срещата – връщайки изпълнението на наказателният удар.

Така "орлетата" изпревариха своя градски съперник във временото класиране и са на трето място с 18 точки. Със същия актив са и момчетата на Иван Ранчев, но заради по-лошите показатели в преките мачове на пазрджишките дербита те останаха четвърти.

На 25 април ДФК Орлета приемат Брацигово, а Хебър почива в този кръг.