Волейболистите на Хебър (Пазарджик) постигнаха 9-а победа в Първата осмица на Суперлигата. Воденият от Драган Иванов тим се наложи като гост над ЦСКА с 3:1 (27:25, 22:25, 25:19, 25:18) в мач от 11-ия кръг, изигран в зала "Васил Симов".

"Тигрите" продължават да са едноличен лидер във врменното класиране с актив от 27 точки (9 победи, 2 загуби), "червените" са 7-и с 6 точки (2 успеха, 7 поражения).

Съставът на пазарджиклии бе променен, като на поста либеро титуляр бе Добромир Иванов.

Срещата бе интригуваща от самото начало - битката се завихри от първата част, но истинската интрига бе във втория гейм, в който ЦСКА успя да наложи волята си. Постепенно хебърци намериха верния ритъм и не го изпуснаха.

Първенство на България по волейбол при мъжете, срещи от 11-ия кръг в първата осмица:

ЦСКА - Хебър 1:3 (25:27, 25:22, 19:25, 18:25)

Монтана - Нефтохимик 2010 3:0 (25:17, 25:23, 25:20)

Левски София - Пирин Разлог 3:0 (28:26, 25:16, 25:11)