Отборът на Дея спорт (Бургас) нанесе първа загуба на Черноморец (Бяла). Волейболистите на Весела Братоева надделяха като гост над съперника с 3:2 (25:27, 25:12, 26:24, 23:25, 15:9) в отложен мач от четвърти кръг.

Дея е на третата позиция с 9 точки (3 победи, 1 загуба), състезателите на Милен Стоянов са лидер с 13 точки (4 успеха, 1 поражение)

Волейболистите от Бяла започнаха силно, след което играта продължи точка за точка. Ролите се разменяха постоянно, но в крайна сметка домакините поведоха в мача. Във втората част Дея пое инициативата от самото начало и без проблем изравни резултата.

Играта на амплитуди съпътстваше и третия гейм. В ключовите моменти Черноморец беше близо до успех, но бургазлии показаха повече устойчивост.

Решителният четвърти гейм премина по идентичен начин, но този път домакините успяха да излязат от ситуацията и да изравнят, вкарвайки мача в тайбрек.

Там играчите на Дея бяха безапелационни и оформиха стабилна преднина, като не позволиха сериозен отпор от страна на противника. Воденият от Весела Братоева тим записа третата си победа след повече от два часа игра.