Българските волейболисти Матей Казийски и Аспарух Аспарухов и техният Блу Волей (Верона) записаха трета победа в италианската Суперлига. Воденият от Радостин Стойчев надделя над Топ Волей Чистерна (Латина) с 3:2 (25:19, 26:28, 25:23, 24:26, 15:11) в двубой от седми кръг, изигран в "AGSM Форум".

Верона е на шесто място в таблицата с 9 точки (3 успеха, 4 загуби), Латина е на последната 12-а позиция с 4 точки (1 победа, 6 поражения)

Матей Казийски изигра мача на ниво, като се разписа със 17 точки (1 блокада) и бе втори по резултатност. Аспарух Аспарухов се появи за кратко на терена в четвъртата част, като се отчете с 2 точки. Над всички бе Томас Джаешке с 21 точки (2 блокада). За Чистерна Георги Сеганов не успя да запише точков актив, а Луиджи Рандацо бе топреализатор с 23 точки (1 блокада). Артур Шварц приключи с 19 точки (2 аса, 3 блокади)

Следващият двубой за Верона е на 1 ноември (неделя), срещу Консар (Равена) и Алекс Грозданов. Сеганов и съотборниците му се изправят срещу Итас Трентино (Тренто).