Спартак (Пловдив) победи с 2:0 Верея в среща от Зоналната група за деца 2006/2007. Спартаклии влязоха уверено в мача и още в първите минути поведоха играта около наказателното поле на съперника. Първият гол падна след изпълнение на ъглов удар, при който Тодор Фердинандов се оказа на стрелкова позиция и с премерен удар с глава отбеляза за 1:0. Вторият гол дойде отново след изпълнение на ъглов удар. След хубаво центриране на Йордан Айвазов във вратарското поле, вратарят изби с двете си ръце, но тя рикошира в страничната греда и попадна в мрежата за 2:0.

През второто полувреме играта продължи с превес на домакините, които създадоха немалко голови ситуации, но не сполучиха.

Спартак има 23 точки в актива си и изостава с 3 от лидера Ботев. След седмица спартаклии са гости на Асеновец.