Етър, набор 2007/2008 г., постигнаха важна победа срещу „Черно море“ в десетия кръг от елитната U15 група. Успехът с 2:1 бе напълно заслужен и бе най-малкото, с което се разминаха гостите.

„Виолетовите“ водеха играта и създаваха повече положения пред вратата на гостите, които разчитаха главно на контраатаки. Няколко възможности имаше още преди почивката, въпреки че гол не падна. Най-чистата бе в края на полувремето, когато след поредното центриране Християн Цветков от отлична позиция прати топката в гредата.

В началото на втората част след центриране отляво Веселин Ангелов стреля над вратата. Първият гол падна в 41-ата минута, когато след ново центриране от левия фланг Кристиан Боянов с глава откри – 1:0. Нов опасен удар на Християн Цветков мина до гредата на гостите.

В 52-ата минута обаче варненци успяха да изравнят, като трима души излязоха срещу вратаря, Ивайло Димитров пусна на Васил Касабов, който вкара за 1:1. Още в ответната атака обаче „виолетовите“ върнаха попадението. Пак след чудесно центриране отляво Християн Цветков засече топката в мрежата – 2:1.

Това бе четвъртата победа на „Етър“ от десет мача, извела го в средата на класирането с актив от 12 точки и голова разлика 20:19. В следващия кръг в неделя от 12:00 ч. „болярите“ гостуват на пряк конкурент в таблицата – „Ботев“ (Пловдив).

„Етър“ U15: Павел Дуков, Кристиан Пашов, Теодор Райков, Радослав Найденов, Лъчезар Игнатов, Веселин Ангелов, Антоти Ангелов, Константин Маринов, Кристиан Боянов, Християн Цветков, Тонислав Донков.

В Елитната група до 17 години Етър надви Черно море с 3:2.

И юношите младша възраст на „Етър“, набор 2005/2006 година, спечелиха срещу „Черно море“ в десетия кръг на елитната U7 група. Преди тях 15-годишните също се наложиха над варненци с 2:1.

Възпитаниците на Стефан Ангелов обаче направиха пълен обрат, след като до почивката губеха с 0:2, а през втората част обърнаха мача и го спечелиха с безценен гол в последната минута!

„Моряците“ поведоха първи след 20 минути игра, а в 35-ата удвоиха преднината си. Това не отказа „виолетовите“ юноши, които проявиха характер и наложиха волята си след почивката. В 60-ата минута Атанас Атанасов проби и центрира към Васил Тошев, който засече топката в мрежата за 1:2. Десетина минути преди края на мача при поредното разбъркване Деян Бонев бе съборен в наказателното поле и бе отсъдена дузпа, която Атанас Атанасов превърна в 2:2.

Домакините заиграха пред вратата на „Черно море“, като разбъркванията следваха едно след друго. При поредното в последната 90-а минута Димитър Колев прати топката в мрежата и донесе „виолетовата“ радост – 3:2.

Победата изкачи етърци на 11-ото място в класирането с 10 точки от 2 победи, 4 ремита и 3 загуби, но отборът има и един отложен мач. В неделя от 14:00 ч. тимът гостува на „Ботев“ (Пловдив).

„Етър“ U17: Алексей Андреев, Кристиан Тодоров, Цветомир Дончев, Алекс Георгиев, Георги Иванов, Димитър Колев, Павел Иванов, Атанас Атанасов, Преслав Симеонов, Стефан Йорданов, Васил Тошев.