Отборът на Черно море допусна първа загуба за сезон 2021/22 година в Елитната група до 19 години. “Моряците”, водени от Мартин Христов, отстъпиха с 0:2 на Славия в мач от 3-ия кръг на шампионата.

И двете попадения в срещата паднаха след почивката, като столичани се разписаха веднага след началото на второто полувреме чрез Кехайов (46) и в 67-ата минута чрез Валентин Петров. От своя страна Черно море създадоха няколко добри атаки и през двете полувремена, но не успяха да ги завършат по най-добрия начин.

В следващия кръг “моряците” приемат тима на Национал, като мачът е в неделя, 12 септември от 17 часа.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Петър Иванов, Павел Трюфев, Наско Янков, Берк Джевдет, Денислав Славов, Николай Златев, Иван Томов, Теодор Тотев, Тони Иванов, Марин Петков (Ангел Дочев, Симеон Николов, Мартин Илиев, Стефан Димов, Жечко Йорданов, Милен Николов, Николай Трифонов

Отборът на Черно море допусна обрат при гостуването си на Берое в Стара Загора в мач от 3-ия кръг на Елитната група до 17 години. “Моряците” поведоха в резултата с 2:0 през първото полувреме, а през втората част две бързи дузпи, втората от която спорна и гол в 85-ата минута, оставиха варненци бе точки от тази среща.

Двата гола за Черно море реализира Радослав Петров. В 32-рата минута той се разписа с глава след центриране от фланга, а в 45-ата офанзивният футболист разстреля стража на Берое с крак след подаване по земя.

В сряда “моряците” на Тодор Каменов приемат Септември София в отложен мач от втория кръг. Срещата е от 12 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Денислав Стойчев, Константин Веселинов, Виктор Спасов, Георги Венциславов, Валентин Калъчев, Пламен Аршев, Дейвид Луканов, Толга Мюрвет, Радослав Петров, Кристиян Евдокиев, Петър Маринов (Георги Марков, Димитър Павлу, Артур Аветисян, Николай Костадинов, Александър Киров).

Отборът на Черно море завърши 1:1 при гостуването си на Берое в Стара Загора в мач от 3-ия кръг на Елитната група до 15 години.

“Моряците”, водени от Иван Николов, направиха силно първо полувреме, но не успяха да си реалзиират положенията. Ивайло Димитров откри резултата в 20-ата минута, а в продължението на първата част Берое изравни след корнер.

Втората част бе равностойна, като и двата тима имаха ситуации, с които да спечелят срещата, но не успяха да ги завършат по най-добрия начин.

В сряда, 8 септември Черно море приема Септември София в отложен мач от втория кръг. Срещата е от 10 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Антоан Манасиев, Светослав Мерсинков, Андрей Христов, Емануил Няголов, Сергей Чижик, Димитър Заимов, Васил Касабов, Михаил Гащук, Ивайло Димитров, Никола Недков, Елиян Александров (Ерик Георгиев, Драгослав Петров, Ивайло Радев, Кристиан Андонов, Даниел Костадинов, Дениз Гюрселов).