Волейболистките на ЦСКА победиха като гости Славия с 3:0 (25:23, 25:18, 25:20) в мач от 12-ия кръг на женската "Демакс" лига, игран тази вечер в зала "Панайот Пондалов".

С това "червените" записаха 7-а победа в първенството, като с 4 загуби и 22 точки заемат 3-о място във временното класиране. След поражението Славия е на 6-а позиция с 5 победи, 7 загуби и 16 точки.

След  двете поредни победи в шампионата, в този мач "белите" не можаха да покажат същите възможности срещу "червените". За това роля изигра и отсъствието на основната състезателка Йоана Атанасова, която стъпи накриво в двубоя с Берое, и въпреки, че тогава се върна в игра и доигра мача, за тази среща не можа да се възстанови.

Първата част беше много оспорвана, като и двата тима имаха възможност да я спечелят. В крайна сметка шансът се  усмихна на армейките, които при 23:23 запазиха повече самообладание и надделяха с 25:23. Това даде криле  на "червените" и във втория гейм и те бяха водещия тим на полето за крайното 25:18. "Белите" се върнаха в игра в третата част, като намериха своя ритъм и поведоха с 10:6. За свое съжаление те не успяха да запазят това предимство. "Червените" съумяха да стопят пасива си, а след 20-та точка взеха и аванс и след слабости в посрещане на домакините. Това бе повратен момент и ЦСКА спечели чиста победа след 25:20 и 3:0.