Последният в класирането Химки успя да затрудни, но отстъпи със 74:84 (26:29, 17:27, 13:14, 18:14) Олимпия Милано в мач от 26-ия кръг на Евролигата. След срещата в Милано руският тим остава на последното място в таблицата с 23 загуби и едва две победи, а италианският тим е на трета позиция с баланс 17-9.

Срещата започна изключително интригуващо и по нищо не личеше, че домакините са абсолютен фаворит. В следващите 10 минути обаче те показаха класа, за да се оттеглят на почивката с 13 точки преднина (56:43).

След паузата играчите на Химки успяха да покажат добра игра, но не и да наваксат изоставането си.

За Олимпия Милано най-резултатен беше Шавон Шийлдс със 17 точки, Луиджи Датоме завърши с 15 точки, а 13 наниза Серхио Родригес.

Джордан Мики беше над всички за Химки, завършвайки с дабъл-дабъл – 23 точки и 11 борби, а Ерик МакКълъм вкара 15.