Ботев Пловдив записа победа с 7:0 в първата си контролна среща за 2021-а. Канарчетата се наложиха с 7:0 над Гигант съединение.

В срещата взеха участие много юноши на канарчетата, а на трибуните останаха Наско Илиев и Кевин Хуг Янсон. Състоянието на Илиев не е притеснително, разкри самият той пред PlovdivDerby.com, като заяви, че очаква да играе в съботната контрола. Пробите пък а Станислав Маламов продължават и той взе участие и в тази среща.

Жълто-черните отбелязаха 4 попадение през първата част, като с хеттрик и асистенция през тези първи 45 минути се отличи Иван Василев. Централният нападател можеше да отбележи и още два гола, но направи два страхотни пропуска. При първият той не успя да реализира от 3-4 метра фронтално срещу вратата, като стреля право в стража на гостите, а при втората бе изведен очи в очи с него, но не успя да го преодолее.

През втората част Сисе покачи на 5:0, а юношата Стефан Попов оформи „отличната оценка“ за Гигант с летящ плонж. Сисе с втори гол оформи крайното 7:0 в последната минута на мача.

Състав първо полувреме: Янко Георгиев, Виктор Генев, Марио Младеновски, Бисер Бонев, Славчо Шоколаров, Мите Цикарски, Реда Рабей, Георги Трифонов, Иван Василев, Кристиан Добрев

Състав второ полувреме: Георги Аргилашки, Станислав Работов, Салиф Сисе, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Стефан Попов, Атанас Чернев, Филип Филипов, Филип Филипов, Пламен Цонев и Станислав Маламов