Национал (2007) загуби от ЦСКА (2007) с 1:2 (0:2) в мач от поредния кръг на столичното първенство за Деца Б. В открит и двуостър двубой двата отбора се надиграваха според силите и възможностите си. През първото полувреме "червените" играха по-добре и поведе с 2:0. След почивката домакините се хвърлиха да обръщат мача и създадоха редица положения пред съперниковата врата, от които обаче вкараха само един гол. Отборът на ЦСКА също имаше своите шансове да затвори мача по-рано.

От Национал коментираха много остро съдийството в този мач: "За съжаление, трябва да признаем, че своят неспортсменски принос за развоя на мача имаше главният съдия Н. П., който през първото полувреме спести директен червен картон на вратаря на гостите, фаулирал като последен останалия очи в очи с него наш нападател пред наказателното поле. След почивката съдията подмина дузпа в наказателното поле на съперника за игра с ръка и за капак показа излишен - по актуалните правила, червен картон на наш защитник, който извърши нарушение за дузпа. За всички тези тенденциозни отсъждания (и липсата им), които имат пряко влияние върху крайния резултат и грубо ощетяват нашия отбор, клубът ни ще подаде жалба от съдийско естество срещу въпросния съдия. ФК Национал е за развитието на българския футбол, за увеличаване броя, динамиката и качеството на оспорваните двубои в първенствата, но държи победителите от тях, особено в юношеска възраст, да се определят от надиграването на отборите на терена, а не от тенденциозни отсъждания на немарливи, некомпетентни, или може би предубедени, пристрастни или зависими лица. Клубът ни ще защити интереса на своите играчи и отбори с всички средства, позволени от правилниците на БФС и УЕФА."