“Марица” завърши наравно 1:1 с “Локомотив” (Пловдив) в среща от 5-ти кръг в ЗОНАЛНА ГРУПА - ЮНОШИ МЛАДША ВЪЗРАСТ (2004/2005). Двубоят се игра в четвъртък на стадион “Марица”. Както срещата между двата тима от турнира за Купата на БФС, така и този двубой бе интересен и оспорван. Маричани изиграха силен мач

Първата част бе равностойна, а гостите от “Локомотив” стигнаха до ранно попадение в 10-та минута, с което поведоха в резултата. През втората част възпитаниците на Красимир Иванов играха по-добре от съперника си и стигнаха до изравнителен гол, но не успяха да стигнат до пълен обрат. Попадението бе дело на Ангел Пеев в 50-та минута.

“Марица” има 6 точки в актива си и заема осмо място, а “Локомотив” е пети с 8 точки. На 26-ти септември “жълто-сините” гостуват на “Верея” в Стара Загора. Ден по-късно Локомотив гостува на Сливен.