Бразилската звезда Рикардо Лукарели вече е в Тренто. Звездата на "Селесао" пристигна в Италия след 24-часов полет и почти месец административни неуредици, които спъваха пътуването му към Европа. 

View this post on Instagram

Meu Ponteiro meu amo meu lindão Já em solo italiano onde irá ser apresenta no seu novo time o @trentinovolley Boa temporada meu lindo mostre pq vc e um dos melhores ponteiros que termos no Brasil Brilhe MT MT MT sucesso e boa esperiencia espero que agregre e MT Pra vc sei que vai, sentirei sua falta aqui em ver lo joga nu Brasil mas arraze vc mereci rS RS @lucarelli8 #SuaEternaFã #minhaimpiraçãoNaQuadra #Orgulho #Brilhe

A post shared by Vall CardosO (@valll_cardoso) on Aug 3, 2020 at 9:02am PDT

Преди да започне тренировките с Итас Трентино (Тренто), той трябва да спазва две седмици задължителна карантина, както се изисква от протоколите за безопасност. От клуба са избрали жилище за посрещача, където ще изпълнява програма за домашни тренировки, специално изготвена от щаба. 

Welcome to #Trento, Ricardo #Lucarelli! #trentinovolley #trentinonelcuore #trento #volleyball #trentino #superlega #picoftheday #nofilter #itastrentino #trentinoitas

A post shared by trentino volley (@trentinovolley) on Aug 3, 2020 at 9:06am PDT

„Мечтата ми да играя в Италия, с фланелката на Тренто, всяка минута става все по-реална. Готов съм, зареден и мотивиран да се възползвам максимално от това ново приключение. Нямам търпение да започна да тренирам; днес официално започва нова важна глава от кариерата ми и искам тя да бъде пълна с незабравими моменти", бяха първите думи на Рикардо пред клубния сайт. 

Преди трансфера бразилецът прекара пет сезона във Фунвик Таубате. 

Ricardo #Lucarelli discovering #TrentinoVolley #Trophiesroom @lucarelli8 #trentinovolley #trentinonelcuore #trento #volleyball #trentino #superlega #picoftheday #nofilter #itastrentino #trentinoitas

A post shared by trentino volley (@trentinovolley) on Aug 4, 2020 at 1:31am PDT