Борусия (Дортмунд) записа минимална победа с 1:0 при домакинството си на Херта (Берлин) в мач от 30-ия кръг в Бундеслигата. Единственото попадение отбеляза Емре Джан в 57-ата минута.

По този начин "жълто-черните" прекъснаха серията на столичани от шест срещи без поражение, четири от които бяха след паузата в първенството заради пандемията с COVID-19.

На загрявката играчите на Борусия излязоха с черни фланелки с надписи в подкрепа на протестите в САЩ срещу расизма. Преди първия съдийски сигнал пък двата отбора, треньорските щабове и съдийската бригада коленичиха за минута мълчание по същия повод. Припомняме, че вълната от недоволство срещу расовото неравенство в Щатите се надигна след смъртта на тъмнокожия арестант Джордж Флойд.