BgDerby.com ще завърши седмицата на вратарите с един от най-обещаващите млади вратари в България. Това е стражът от школата на Ботев (Пловдив) Александър Маджаров. Алекс е роден на 8-ми май 2005 година и е един от най-талантливите играчи на този пост.

- Успяваш ли да намираш начин и къде тренираш по време на карантината?
 - Тренирам вкъщи с ластици и гири.

- Трудно ли е за един вратар да поддържа добра форма в домашни условия и на какви упражнения наблягаш?
 - Да, трудно е. С каквото мога - с това тренирам.

- През този сезон показа сериозно развитие и записа редица силни мачове с екипа на Ботев. На какво отдаваш това подобрение в играта си?
 - Всичко зависи от моите треньори и благодаря на тях за дадения ми шанс.

- Ботев разполага с една от най-добрите бази в България, как ти изглеждат условията при „жълто-черните“?
 - За мен условията са перфектни.

- Спомняш ли си първия път, в който стъпи на базата в „Коматево“ и какво бе чувството в теб?
 - Да, спомням си - чувството бе незабравимо. Все пак дойдох от малък клуб като “Векта”.

- Имаш ли любим вратар, от който се учиш, както и любим европейски отбор?
 - Няколко са вратарите, от които мога да взема по нещо.

- Какви са твоите мечти и амбиции във футбола?
 - Да подпиша професионален договор с Ботев Пловдив и да играя на Колежа.

- Някога замислял ли си се да напуснеш школата на Ботев?
 - Никога не съм се замислял да напусна родния си клуб.

- Силните ти изяви на вратата на „канарчетата“ със сигурност не са останали незабелязани от останалите водещи клубове. Получавал ли си предложения да смениш клубната си принадлежност?
 - Да, получавал съм. И то не веднъж.

- Получаваш редовно повиквателни за националния отбор на България за набор 2005 и си сочен за титулярният вратар на „лъвовете“ за тази възраст. Какво е за теб да носиш екипа на България?
 - Да нося екипа на България за мен е чест и гордост.

- Добра идея ли би било България да взаимства практиката от някои държави, в които вратарите са изцяло местни кадри? Това би ли спомогнало за развитието на вратарите у нас?
 - Практиката е добра и трябва да се заложи на нея.

- Каква марка вратарски ръкавици ползваш?
 - Последните ръкавици са ми Adidas и мисля, че това е моята марка.

- Кой е най-добрият ти мач до момента в кариерата?
 - Надявам се, че най-добрите ми мачове тепърва предстоят.