Продължаваме да ви запознаваме с млади и перспективни юноши от пловдивските отбори. 
Днес на фокус, от отбора на Спартак, са двигателите на набор 2005 – Веселин Локов и Георги Миленчев с треньор Крум Георгиев.
Веселин е капитан на отбора, а заедно с Миленчев  се превърнаха в лидерите на отбора.

На какъв пост играеш?
В.Л: Тренирам в Спартак Пловдив от близо пет години. Мога да  играя като нападател, защитник и халф. Обичам да помагам навсякъде.
Г.М: В Спартак съм от първи клас. Играя на позицията офанзивен халф. 

Какво мислиш за положението в България, предвид карантината, която бе наложена?
В.Л: По въпроса за карантина бих казал, че това е най удачното решение което можеше да се вземе. Това е нещо опасно и не бива да си играем с него
Г.М: Мисля, че България е в труден момент. С мерките, които налагат се надявам всичко да се оправи възможно най-скоро.

Формата за един футболист е най-важна. Успяваш ли в условията на карантина да я поддържаш?
В.Л: Карантината не ми пречи да губя своята форма.Тренирам индивидуално всеки ден. Упражнявам моите двигателни и кондиционни умения, за да съм в добра форма за първенството. 
Г.М: Поддържам форма като бягам навън и тренирам в домашни условия. 

Как се представяте в първенството при 2005?
В.Л: . Засега с моят отбор се движим добре в класирането .Разликата между нас и първите не е толкова голяма, като се има на предвид,  че имаме мач по малко от останалите. Вярвам, че имаме шанс да станем шампиони на първенството. 
Г.М: Отборът върви добре. Имаме израстване, имаме и колектив. Треньорът ни учи, че класирането и точките не са най-важното нещо. Той иска от нас преди всичко да бъдем постоянни и да обичаме футбола. Така успехите рано или късно ще дойдат от самосебе си. 

Мислиш ли, че сезонът ще бъде подновен?
В.Л: Ако не се поднови, това ще ни амбицира още повече да се готвим за новото първенство, в което съм сигурен, че ще имаме големи успехи.
Г.М: Според мен няма да имаме мачове, но това ще ни даде повече време за тренировки. 

Какво мислиш за мъжкия отбор. Искаш ли да играеш в него? 
В.Л: На първо място и не би трябвало да имат проблем да влязат в трета лига. Всеки един юноша иска да играе при мъжете. 
Г.М: Много искам един ден да играя за мъжете на Спартак. Клубът дава шанс на юноши и това ни дава увереност, че един ден ще получим шансът, който не трябва да губим.