Отборът на Созопол записа равенство 3:3 в третата си контролна среща от зимната подготовка срещу Нефтохимик (Бургас). Добрата серия на Созопол продължава срещу бургаските клубове - Нефтохимик и Черноморец. Небесносините все още нямат загуба от шейховете в повече от 12 срещи, а Черноморец все още не е спечелил първата си победа срещу Созопол, още по времето на Красимир Балъков и ПСФК Черномoрец. Преди срещата вратарят на Созопол Роман Васенев получи подарък от капитана Петър
Кюмюрджиев, по случай рождения си ден. Руснакът пази цял мач, като отново имаше добри спасявания.

Двубоят, който се игра на градския стадион в Каблешково, будеше интерес и от страна на градския съперник на зелените - Черноморец (Бургас). Част от ръководството на акулите също присъства на мача - Костадин Марков и Георги Колибаров бяха забелязани сред публиката.

През първата част двата отбора се оттеглиха при нулево реми, като имаха по няколко възможности за попадение, а след почивката двата тима отбелязаха цели шест попадения. Нефтохимик поведе с 3:0, а Созопол се добра до равенството 3:3.

Главният съдия Светослав Лазаров се справи добре, както и неговите помощници.

Живко Петков на два пъти и Иван Цачев дадоха преднина на зелените, като Петков вкара още в 48-ата минута. До 57-ата минута шейховете отбелязаха и трите си гола, а в рамките на три минути от статични положения Нефтохимик реализира два гола. Созопол обаче не се предаде и с много воля, хъс, желание и себераздаване се добра до равенството в срещата.

След час игра, след центриране на Венцислав Гюзелев от корнер, най-съобразителен в наказателното поле се оказа Мурад Ибрахим, който от малък ъгъл по диагонал върна едно попадение за 3:1. В 73-ата минута Венцислав Гюзелев реализира за 3:2. Бившият нападател на Марица и ЦСКА 1948 вече има 4 попадения от 4 мача срещу зелените. След грешка в отбраната на шейховете, бързоногият нападател отмъкна една топка зад дъгата на наказателното поле, навлезе навътре и с удар по земя в долния десен ъгъл отбеляза второто попадение. В 80-ата минута отново Мурад Ибрахим вкара брилянтно попадение за нарушение срещу капитана Петър Кюмюрджиев. Опитният бранител, който се появи след почивката реализира от свободен удар, пращайки кълбото от над 30 метра в долния ляв ъгъл за крайното 3:3.

Следващата, четвърта, контролна среща на Созопол е в събота 25-и януари, а съперник е лидерът в Североизточната Трета лига - Добруджа. Двубоят е с начален час 14:00 и ще се играе на стадион "Дружба" в град Добрич.

Предпоследната 9-та контрола на Созопол с Ямбол отпада, след като съперникът не желае тя да се проведе. Така датата 12-и февруари остава свободна, като се търси евентуален стойностен противник.