- Здравей! Представи се на читателите ни.
- Здравейте, първо искам да благодаря за поканата. Казвам се Анелия Ангелова на 13 години съм от град Казанлък.

- От колко време тренираш футбол и къде?
- От близо 2 години тренирам в Млада Гвардия, треньор ми е Мариян Василев.

- На скоро дебютира в държавното първенство за жени на едва 12 годишна възраст, как се почувства?
- В началото бях много изненадана, че точно аз попадам в групата, защото има доста добри футболистки при по-малките, когато се появих в игра бях много притеснена. Играх около половин час, но в последните секунди получихме попадение и загубихме 2-1, но бях много щастлива, че успях да сбъдна мечтата си. - Спомена мечта, до къде се простират мечтите ти във футбола? Мечтая да успея да се наложа при жените и един ден да играя за националния отбор на България.

- На каква позиция играеш?
- Играя централен защитник, но понякога съм играла и дефанзивен халф, мисля си, че се справям добре и като халф, но треньорите трябва да кажат дали е така.
- На кой отбор и футболист симпатизираш?

- Харесват ми Реал Мадрид и Серхио Рамос, тренера често ме оприличава на него, защото играем твърдо.

- Какво си пожелаваш за календарната година?
- Да спечелим много купи с отбора до 15 и 17 години и другия месец да се представим силно на турнира в Македония. Искам да накарам семейството ми и треньорите ми да се гордеят с мен.