Юношите на Ботев Пловдив до 19 години се наложиха с 2:1 над Марица в контролна среща играна на естествен терен номер 1 на базата в Коматево. Групата на гостите за двубоя бе съставена почти изцяло от юноши и млади състезатели от мъжкия отбор.

Първото полувреме завърши 1:0 в полза на домакините, а попадението бе дело на Иво Казаков след много хубава атака. Стефан Попов пусна в коридор към Стоименов, като го намери зад защитата на жълто-сините. Крилото подаде към точката на дузпата, където Казаков нямаше особени проблеми да реализира.

След почивката гостите от Марица изравниха с попадение на Любомир Масалджиев. Още в следващата атака обаче канарчетата получиха право да изпълнят дузпа, което бе реализирана, като зад топката отново застана голмайсторът от първото полувреме Иво Казаков. Иван Василев бе футболистът, който бе повален в наказателното поле на гостите.