Капитанът на Левски Живко Миланов коментира пред Sportal.bg ситуацията при "сините" след загубата от Ботев (Пловдив). Опитният футболист говори за мача с "канарчетата", за своя договор, като не остана длъжен и отвърна остро на изказването на Петър Курдов по негов адрес. 35-годишният футболист е трикратен шампиони и трикратен носител на Купата на България със "сините", като зад гърба си има 221 мача 12 гола за родния си клуб.
Ботев (Пд) тресна Левски и направи услуга на "смърфовете" (видео+галерия)
"Неприятно е, че загубихме. Истината е, че играхме слабо и затова не взехме точки от Ботев. Жалко, тъй като вече изоставаме на седем точки от Лудогорец, а дори бяхме изпреварени от Локомотив (Пловдив). Разбира се, че има още доста мачове, но Левски трябва да печели тези срещи. Лошото е, че всяка наша грешка се наказва и конкурентите дърпат в класирането. Не трябва да търсим извинения, а да работим здраво, за да завършим календарната година максимално добре и напред в класирането, както и да продължим за Купата на България. Нормално е да има умора в нашия тим, след като на много от играчите ни се натрупаха много мачове.

@@@

"Освен това имаме много контузени, което си оказва влияние, след като например Паулиньо игра на непривичен пост. Този мач ми напомни загубата с 1:3 от Берое в старта на сезона. Надявам се, че отборът ще реагира, както тогава. Помните, че направихме поредица от положителните резултати и дори стигнахме до първото място в класирането. Вярвам, че с много работа и задружни усилия можем да направим добър завършек на сезона. Левски гради отбор, като трябва да продължи да мисли всеки мач за победа, но без да си прави сметки, а да мисли мач за мач, като във всеки сблъсък дава 100% от себе си. Само така можем да побеждаваме и да израстваме. Мисля, че сме на прав път, а загубата от Ботев е грешна стъпка, която ще ни бъде обица на ухото. Вижте, в Левски играят и тренират много млади футболисти. Нито един от водещите тимове няма такава голяма бройка млади играчи. Трябва време, но най-вече много работа и постоянство. Всеки може да изиграе слаб мач. Наясно сме, че в Левски времето е по-малко, но с победите нещата ще дойдат на мястото си. Нашият отбор, ако не се раздава максимално и не подхожда с нужната агресия и желание за победа от първата минута, страда. Именно това се случи в Коматево", сподели Миланов.
Миланов: Това е Левски! Не може да се говори за разклащане (видео)
"Аз съм на 35 години, но играя във всички мачове, колкото мога. Разбира се, че може да играеш слабо и в даден мач да не бъдеш на висота, и да разочароваш някого. Капитан съм на Левски и хората имат големи очаквания към мен. Хората ме познават и само ме питат кога ще станем шампиони. Обяснявам им, че това не е Левски отпреди 13 години, но в клуба се работи сериозно, за да се върне на върха. Пак казвам, че е нужно време, колкото и клиширано да звучи", каза бранителят.

Десният защитник коментира и острите нападки на бившия нападател на клуба Петър Курдов. Пловдивчанинът обяви, че бил чул, че Миланов играел срещу Петър Хубчев и правел напук на треньора.

@@@

"Не исках да го коментирам този човек, но не мога да оставя да се говорят лъжи и измислици по мой адрес. Няма проблем да бъда критикуван. Това винаги съм го приемал. Градивната критика ме е мобилизира, но да чувам, че играя срещу треньора си, не мога да го повярвам. Това означава да играя против Левски, против мен самия. Аз имам близо 500 мача и във всеки един съм давал максимума от себе си. Не винаги се е получавало, но хората, които ме познават, знаят, че цялата си кариера съм изградил с много трудно и пот, минавайки през всякакви трудности. Никога не съм си позволявал да се крия. Това означава да плюя на абсолютно всичко, което съм направил досега. Нека да каже къде го е чул? Сигурно в кръчмата? Ако иска да си намери работа, да отиде в някой жълт вестник. Там да говори измислици! Не мога да повярвам, че човек на тия години може да говори такива неща, ама явно ракията не прощава", сподели остро Миланов.

@@@

"Разберете ме правилно. Имам уважение към всеки, но няма как да приема да се опетнява името ми и някой си да говори глупости и категорични лъжи за мен", допълни капитанът на "сините", който говори и за ситуацията на мача с Дунав (Русе), когато беше заменен малко преди края и напусна изнервен терена.

"Колкото до моята реакция с Дунав, тя не беше правилна. Извиних се на когото трябва още тогава. Не познавам футболист, на когото му е приятно да бъде сменен. На мен също не ми е приятно, но пак казвам, че не постъпих правилно и всичко вече е уточнено. Няма проблеми с треньора", заяви бившият национал.

@@@

Опитният играч потвърди, че не е търсен от ръководството за удължаване на договора му, който изтича в края на сезона.

"Да, както казах, на този етап не съм търсен за нов договор. Имам контракт до края на сезона. Капитан съм на Левски и мисля как да бъде максимално полезен на отбора и треньорите. Сега има по-важни неща. Вече казах: Каквото реши Левски - това ще бъде. Да, нямам намерение да играя в друг отбор, ако клубът реши, ще продължа да играя футбол", сподели Миланов.