Лидерът “Марица” загуби с 2:1 при гостуването си на “Розова долина” в мач от 12 кръг в ЗОНАЛНА ГРУПА - ДЕЦА (2005/2006). Възпитаниците на Красимир Иванов изиграха силен мач срещу много добър съперник, но загубиха. Причина за това според гостите е съдийска грешка в самия край на мача: "Слабото съдийство при децата бе фактор в поредно гостуване на отбора на “Марица”, а постоянното накъсване на играта и явните грешки отдавна са традиция. Въпреки това маричани бяха по-добрият тим на терена и пропуснаха доста положения, с които можеха да решат мача в своя полза. В 10-та минута домакините поведоха в резултата, а Алекс Миланов изравни в 19-та. В последната минута на мача, след статично положение се стигна до гол от засада за домакините, който бе признат за редовен от съдиите и така срещата завърши с победа за “Розова долина” - 2:1." Георги Янев и Александър Хаджиев реализираха за "розите".

Треньорът на “Марица” Красимир Иванов бе много разочарован от случилото се: “Играхме много добре, но пропуснахме много положения, а “Розова долина” са най-стойностният тим, срещу който сме се изправяли. Съдийството бе много слабо и загубихме в края точно заради поредна грешка. Това е тенденция при всяко наше гостуване извън Пловдив.”

Треньорът на "Розова долина" Антим Паральов също коментира мача: "Получи се един много здрав мач от два равностойни противника. За нас беше много трудно да стигнем до победата, защото срещу нас беше най-добрият отбор, с който сме играли до сега в първенството. Този мач можеше да завърши по всякакъв начин, но поздравявам моите футболисти, че не се огънаха до край и успяха да победят." Освен това Антим Паральов изрази несъгласие с твърденията за лошо съдийство и грешни отсъждания.

“Марица” остава водач с 28 точки, втори е “Розова долина” с 24, а трети “Спартак” с 22. В следващия кръг “Марица” приема “Ботев-2002” на 16 ноември, ден по-късно “Розова долина” гостува на ФА “Пловдив”.

В ЗОНАЛНА ГРУПА - ЮНОШИ МЛАДША ВЪЗРАСТ (2003/2004), също 12 кръг, “Марица” загуби с 4:2 при гостуването си на “Арда”. Маричани играха под възможностите си през първата част, но направиха добро второ полувреме. Това се оказа недостатъчно и те загубиха. Головете за възпитаниците на Христо Фурджев реализираха Тодор Кузманов и Антонио Спасов.

С актив от 12 точки “Марица” заема 11-то място в класирането, а в следващия кръг “жълто-сините” са домакини на “Лидер” (Пловдив).