Локомотив (Пловдив) постигна своето и изхвърли Черно море за Купата при набор 2002. В осминафинален мач-реванш "смърфовете" се наложиха с 2:1 над "моряците".

В първия мач "зелените" се наложиха с 1:0, но това се оказа крайно недостатъчно за продължаването им напред. "Черно-белите" играха по-добре и заслужено са напред.

През първото полувреме локомотивци удариха греда чрез Божидар Зелямов. През втората част "черно-белите" вкараха два бързи гола и до 60-ата минута си осигуриха нужния аванс.

В 55-ата минута Николай Борисов бе изведен очи в очи с вратаря и с добре насочен удар се разписа за 1:0. Само пет минути по-късно Дани Димитров с много красив удар от над 20 метра прати неспасяемо топката във вратата.

В последната минута на добавеното време "моряците" стигнаха до корнер и след сериозно меле играч на "зелените" стреля отблизо, но покрай вратата.