Двамата юноши на Ботев Пловдив Димитър Тонев и Слави Шопов вдъхна живот на канарчетата в първия мач след престоя на Желко Петрович, но поредния нещастник със свирка в уста (Георги Димитров, син на небезизвестния Кънчо Димитров) отряза крилата на жълто-черните.

С тотално неадекватното си съдийство и безцеремонното ощетяване на пловдивчани Димитров изнерви футболистите и публиката на максимум. Димитров показа различен аршин при показването на картоните още през първото полувреме. Жълто-черните искаха дузпа за поваляне на Кристиян Димитров в наказателното поле, но не я получиха. През втората част поискаха червен картон за Фостър, но и такъв не бе показан. Целият отбор на Ботев Пловдив наобиколи съдията, но без резултат.

Гостите започнаха много по-добре с началния съдийски сигнал, владееха дълго топката, но в началото не застрашаваха по-сериозно противниковата врата. Това се промени в 7-ата минута, когато Марселиньо напредна през центъра и подаде вдясно на Жоржиньо. Фланговият футболист нахлу в наказателното поле, стреля по земя в близкия ъгъл и топката мина под плонжа на Георгиев – 1:0 за Лудогорец.

В 15-ата минута Битон стреля от фаул, но Георгиев внимаваше и изби. Ботев погледна по-смело към противниковата врата в 21-ата минута. Тогава канарчетата организираха добра атака отляво, чрез която преодоляха Жоржиньо и Сисиньо, но Терзиев спря набега, изчиствайки в корнер. След неговото изпълнение Балтанов стреля от удобна позиция с глава, но в тялото на Манолев. Секунди по-късно Пиргов шутира от 22 метра над вратата.

В 23-ата минута Димитър Тонев преодоля няколко футболисти на разградчани в наказателното поле, но последното препятствие – Форстър, спря мощния набег на младока. Само 180 секунди по-късно талантът на пловдивчани отново блесна с добро отиграване. Той се възползва от грешка на Форстър, отправи топовен шут от десетина метра, но Пламен Илиев някак успя да избие в корнер.

В заключителните минути на първата част пред пловдивчани се откри нова възможност. Ботев получи право да изпълни фаул на метър от границата на наказателното поле, но Неделев не изпълни по най-добрия начин и прати топката в ръцете на Илиев. При тази ситуация съдията Димитров не показа нарисуван жълт картон на бранителя на гостите, който повали брутално Слави Шопов секунди преди той да нанесе удар.

В 56-ата минута Тонев отне топката на Форстър и напредна, а защитникът се принуди да го фаулира на 25 метра от голлинията. Пловдивчани поискаха директен червен картон за бразилеца, но реферът му показа само жълт.

С прекия свободен удар се нагърби Неделев, който стреля добре, но Илиев изби.

В 62-ата минута Ботев създаде още едно отлично положение за гол, когато след атака отдясно топката достигна до непокрития Станислав Шопов. Младокът стреля силно от десет метра, но Пламен Илиев отново спаси.

Пет минути по-късно само късметът и Илиев спасиха Лудогорец от попадение. Балтанов стреля от три метра с глава след центриране от корнер, но стражът на орлите изби с крак.

Десетина минути преди края на срещата Ферарио Спасов пусна и трети юноша на терена, след като малко преди тва бе извадил първите двама! Итов записа официален дебют за представителния отбор на канарчетата появявайки се на зеления килим като резерва.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Жоржиньо 7

БОТЕВ ПД: 1. Георгиев, 28. Филипов, 5. Димитров, 3. Пиргов, 24. Марин, 17. Балтанов, 23. Д. Тонев, 22. Перван, 8. Неделев, 14. Шопов, 7. Ал. Тонев

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 90. Форстър, 11. Манолев, 12. Анисе, 25. Баджи, 17. Жоржиньо, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 8. Битон