България загуби с 1:2 от Норвегия в първи мач от евроквалификациите за юноши до 17 години. Мачовете се провеждат в Норвегия.

През първата част попадения не паднаха, а в 63-ата минута домакините поведоха след гол от дузпа. В 78-ата минута Мартин Смоленски от ЦСКА-София донесе равенството. Във втората минута на добавеното време Бауер хвърли норвежците в екстаз с точно изпълнен фаул.

За състава на България участие взеха двама представители на Ботев. Като титуляр стартира Бисер Бонев, а от скамейката в 30-ата минута на терена се появи Пламен Цончев.

В следващия си мач "лъвовете" се изправят срещу Австрия. Този сблъсък е с огромно значение за крайното класиране, тъй като последният двубой е срещу аутсайдера Малта.