“Марица” се справи с “Родопа” в Смолян. Трета лига, 15.09.2019

“Марица” победи с 1:3 като гост “Родопа” (Смолян) в мач от 7 кръг на Трета лига – Югоизточна група, игран в неделя, на стадион “Септември” в Смолян. “Жълто-сините” показаха добра игра, създадоха повече положения, като надиграха противника си и залужено постигнаха успех. Маричани градяха играта си и организираха атаки, като показаха търпение, характер и не измениха на своя стил. Домакините положиха усилия предимно в отбрана, като разчитаха на контраатаки. Съдийството в мача бе слабо, като бяха пропуснати многобройни ситуации и нарушения. Организацията на самия двубой също не бе особено добра.
Въпреки по-добрата си игра първата част завъри при резултат 0:0. За това помогна гредата, която спаси домакините от ранен гол в 5-та минута. Димитър Мичков стреля много опасно, но тимът от Смолян имаше късмет. По-късно Даниел Спасов се озова сам срещу вратаря на домакините и техен капитан Здравко Чавдаров, който е юноша на “Марица”. Спасов стреля, но Чавдаров се намеси. При добавката Милен Танчев отправи удар, но в последния момент защитник изби от голлинията с глава.
“Марица” изигра много силна втора част и резултатите не закъсняха. В 60-та минута Джунейт Узунов проби отляво и пусна отличен пас към Христо Янчев, който засече чудесно и прати топката в далечния ъгъл на вратаря Чавдаров – 0:1. Малко след гола, в 63-та минута, отново Джунейт Узунов направи пробив отляво, но миг преди да центрира бе съборен, а съдията Николов отсъди дузпа, която бе хладнокръвно реализирана от Тодор Тимонов. Десетина минути преди края на мача резултатът стана класически и всичко в този мач бе решено. След интересна многоходова атака и добър пас Мартин Анастасов от воле прати топката за трети път в мрежата на домакините. Малко след това домакините стигнаха до почетно попадение след корнер. Повторен дебют през втората част направи новото попълнение Станимир Димитров, който замени Йордан Пейчинов.
Така, след успеха в Смолян, “Марица” се върна на победния път и с актив от 16 точки заема 3-та позиция във временното класиране. Водач е “Созопол” с 19, пред “Загорец” с 18, но новозагорци са с мач по-малко. В следващия кръг, след седмица, възпитаниците на Борислав Караматев отново гостуват, но в Съединение на местния “Гигант”.
МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов (Станимир Димитров), Димитър Аврамов, Димитър Мичков (Мартин Анастасов), Джунейт Узунов, Христо Янчев, Милен Танчев, Тодор Тимонов – капитан, Даниел Спасов, Олджай Алиев (Георги Иванов), Георги Георгиев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Иван Мицев, Цецо Главчев, Денис Палков. Треньор: Борислав Караматев
РОДОПА: Здравко Чавдаров – капитан, Димитър Чолаков, Стефан Киков, Валентин Фурлански, Ерик Смилянов, Стефан Чилингиров, Владимир Драмалиев, Николай Тихомиров, Теодор Стефанов, Димитър Богутев, Елмир Мустански. РЕЗЕРВИ: Борислав Хаджийчев, Георги Пелтеков, Георги Милев, Чавдар Палагачев, Любослав Петров, Христо Ковачев, Ахмед Дъглов. Треньор: Юлиян Сюрджиев
Съдийски състав: ГС: Николай Николов, АС: Желязко Атанасов и Георги Димитров; 4-ти съдия: Валентин Чаушев – Кърджали; Делегат: Веселин Василев – Хасково
стадион “Септември”, Смолян – 150 зрители
14 септември 2019 г., събота, 17:00 ч / VII кръг: Атлетик (Куклен) - Гигант (Съединение)1:0 Димитровград 1947 (Дмгр) - Загорец (Нова Загора)0:6 Свиленград 1921 (Свиленград) - Левски (Карлово)2:1 Карнобат (Карнобат) - ФК Хасково 1957 (Хасково)1:2 (0:1) Черноморец 1919 (Бургас) - Созопол (Созопол)1:2 Миньор (Раднево) - Борислав 2009 (Първомай)3:1 (2:0) 15 септември 2019 г., неделя, 17:00 ч / VII кръг: Несебър (Несебър) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)1:0 Сокол (Марково) - Розова долина (Казанлък)2:1 Родопа Смолян (Смолян) - Марица 1921 (Пловдив)1:3 (0:0) Класиране:МПРЗГРТ 1. Созопол (Созопол)761015:219 ------------------------------------------------------------------- 2. Загорец (Нова Загора)660025:618 3. Марица 1921 (Пловдив)751116:416 4. Черноморец 1919 (Бургас)742112:614 5. Миньор (Раднево)741212:513 6. Свиленград 1921 (Свиленград)732211:811 7. ФК Хасково 1957 (Хасково)732211:911 8. Розова долина (Казанлък)732214:911 9. Левски (Карлово)73228:911 10. Атлетик (Куклен)63035:79 11. Гигант (Съединение)72239:98 12. Борислав 2009 (Първомай)722311:148 13. Несебър (Несебър)71245:115 14. ФК Ямбол 1915 (Ямбол)71155:144 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 15. Сокол (Марково)72147:204* 16. Димитровград 1947 (Димитровград)70346:203 ------------------------------------------------------------------- 17. Карнобат (Карнобат)60155:141 18. Родопа Смолян (Смолян)60155:151 *На 11 септември 2019 г. от актива на Сокол (Марково) са отнети 3 точкизаради неявяване без уважителна причина. bulgarian-football.com