Ботев и Марица завършиха 1:1 в мач от 2 кръг в Зоналната група 2005/06. "Жълто-черните" играят с набор 2006 в тази възрастова група, а техните опоненти с 2005. Двата тима изиграха интересна среща, като си размениха по едно попадение. В 6-та минута Симон Стоянов откри за Ботев, а през втората част, в 68-та минута, Алекс Миланов изравни. “Марица” има 4 точки в актива си, а в следващия кръг “жълто-сините” са домакини на “Нефтохимик”. Мачът е на 18 септември от 13 часа. За Ботев това е първа спечелена точка, след загубата от Розова долина в предишния кръг. След седмица Ботев гостува на ФА Пловдив, а срещата е на 18 септември от 17 часа.

В областната група за деца 2005/2006, където “Марица” се състезава с набор 2006, “жълто-сините” регистрираха домакинска загуба от “Борислав” (Първомай) в мач от 1-ви кръг. Маричани играха добре и имаха превъзходство през по-голямата част от игровото време. Те допуснаха ранен гол, а след това Никола Каникс изравни. В каря на мача гостите стигнаха до успеха след удар от разстояние, при който топката описа странна парабола и влезе във вратата на “Марица”. В следващия кръг възпитаниците на Александър Николов гостуват на ФА “Пловдив”, а срещата е на 22 септември, от 10:30 часа.