Тази неделя се изигра първия кръг от Зоналното първенство – юноши младша възраст. Най-големите възпитаници в школата на "Сините камъни" победиха с 3:0 пловдивският "Лидер", на чиито треньорския пост бе Георги Какалов. Първите минути на мача минаха под диктовката на гостите. На стадиона в село Самуилово домакините от сливенската школа показаха по-добра игра и още преди почивката, младите състезатели на Христо Желев – Жеката съумяха да вкарат гол. След почивката играта не бе много приятна за гледане, като доста често се стигаше до изритани топки и от двата отбора. Въпреки това домакините успяха да стигнат до мрежата на пловдивчани още два пъти и така да се поздравят с победата. По този начин, възпитаниците на старши треньор Христо Желев – Жеката записаха първа победа в новосформираното първенство и потеглиха успешно в тазгодишната футболна кампания.