Берое U16 отстъпи с 2:5 на ЦСКА-София в контролна среща, играна днес в столицата. Попаденията за тима, воден от Атанас Димитров бяха дело на Васил Димитров през второто полувреме. Преди почивката играчите на домакините успяха да отбележат два гола и да поведат с 2:0. След това обаче старозагорци подобриха организацията на играта си и успяха да изравнят. В последните 20 минути съперника отбеляза още три гола и стигна до успеха. "Зелено-белите" също имаха възможности за попадение, удариха и греда чрез голмайстора си Васил Димитров. "Опитахме се да играем отворен футбол срещу един от най-добрите в тази възраст у нас. Съзададохме положения, съперника също и се получи итвирен двубой. Резултатът е закономерен, ЦСКА показа повече футболни аргументи. От такива мачове можем само да израстваме като отбор", заяви след двубоя наставникът на Берое U16 Атанас Димитров. В събота тимът ще изиграе втората си контрола тази седмица като съперник е отбора на Арда U17.

Междувременно от клуба поздравиха наставника на Берое U15 Слави Жеков по случай рождения му ден, като му пожелахаожелаха много здраве, късмет, щастие, успехи на терена и извън него!